Guardiolin pobjednički niz se nastavlja

Manchester City je nastavio fascinantan niz pobjeda, a sinoć su na Etihadu savladali Wolverhampton rezultatom 4:1, prenosi SCsport.

Ovo je bila 21. uzastopna pobjeda Građana u svim takmičenjima, a 15. u Premier ligi, tako da su nastavili gaziti ka novom tituli prvaka

City je došao do vodstva u 15. minuti kada je autogol postigao Leander Dendoncker. Za Belgijanca ovo je bio čak treći autogol u najvišem rangu engleskog fudbala.

Nije bilo mnogo šansi u nastavku, a u 44. minuti Aymeric Laporte je pogodio mrežu gostiju, ali je pogodak poništen zbog ofsajda nakon intervencije VAR-a.

Bernardo Silva je imao sjajnu šansu u finišu prvog dijela, no odbranio je golman Wolvesa. U 61. minuti Conor Coady je poravnao na 1:1, a ovo je bio njegov prvi premijerligaški gol u dosadašnjih 103 nastupa.

Građani nisu dopustili iznenađenje, tako da su do kraja tri puta tresli mrežu gostiju za sigurnu pobjedu. Prvo je pogodio Gabriel Jesus za 2:1 u 80. minuti, a deset minuta poslije Mahrez. Brazilac je svojim drugim golom u sudijskoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

Izvor: Vijesti.ba