Džeko zaigrao sa zaštitnom maskom u katastrofalnoj utakmici Sampdorije i Rome

Nogometaši Sampdorije i Rome podijelili su bodove na Luigi Ferrarisu u okviru 8. kola Serije A odigravši utakmicu bez pogodaka. Domaći tako ni u četvrtom uzastopnom meču u ligi nisu došli do pobjede, dok je Vučica treći put zaredom remizirala u svim takmičenjima.

Susret nije ispunio očekivanja gledatelja na stadionu i onih kraj malih ekrana jer gotovo da nije bilo niti jedne ozbiljne prilike za postizanje pogotka.

Tako smo tek sredinom prvog poluvremena vidjeli prvi upućen udarac na utakmici, a ekipe su otišle na odmor bez da su ijednom pucali u okvir protivničkog gola.

Najzanimljiviji detalj prvog poluvremena dogodio se u sudijskoj nadoknadi kada je umjesto povrijeđenog Nikole Kalinića na teren ušao kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko. Bh. napadač se tako ekspresno vratio na teren nakon što je nedavno slomio jagodičnu kost, a vrijedi istaći kako je utakmicu igrao sa zaštitnom maskom na licu, koju mora nositi do daljnjeg.

Međutim, ni u nastavku susreta nismo mnogo vidjeli od aktera današnjeg susreta pa konačnih 0:0 najbolje oslikava situaciju na terenu – ništa:ništa. Vrijedi istaći da je Roma finiš meča dočekala s igračem manje jer je Kluivert u 87. minuti dobio drugi žuti karton.

Roma je pala na šestu poziciju Serije A s 13 osvojenih bodova iz osam kola, dok je Sampdoria ostala na posljednjem mjestu sa svega četiri osvojena boda. Romu već u četvrtak očekuje duel s Borussijom M'Gladbach u Evropskoj ligi, dok Sampdoria u narednom kolu gostuje Bologni.