Dinamo i Zvezda se plasirali u play-off Evropske lige

Širom Evrope večeras je odigrano 18. utakmica posljednjeg osmog kola Evropske lige. Kada su u pitanju nastupi timova iz regiona,

Nogometaši Crvene zvezde su na Marakani remizirali sa Celtom iz Viga, a u dramatičnom finišu bilo je 1:1. Crveno-beli su već ranije osigurali play-off Evropske lige, te su večeras igrali za prestiž protiv tima iz Primere.

U prvom poluvremenu vidjeli smo dva poništena gola za Zvezdu, a koja je postigao Marko Arnautović.

Pravu dramu gledali smo u finišu susreta. Gosti iz Viga poveli su u 87. minuti preko Lopeza. Ipak veliko slavlje i bod domaćinima donosi Duarte svega dvije minute kasnije za konačnih 1:1.

Zvezda je tako kao 15. tim u ovoj sezoni ligaškog dijela Evropske lige sa 14 bodova i četiri trijumfa.

Dinamo iz Zagreba je porazom okončao nastup u Evropskoj ligi, odnosno ligaškom dijelu. Modri su večeras u Danskoj poraženi od domaćeg Midtjyllanda rezultatom 2:0.

Oba gola vidjeli smo u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Simsir u 49. minuti, te Bak u 74.

Dinamo se na kraju plasirao u play-off Evropske lige, s obzirom da je na kraju završio na 23. mjestu sa 10 bodova.

Utakmice play-offa za osminu finala igraju se 19. i 26. februara, dok je osmina finala na rasporedu 12. i 19. marta. Žrijeb play-offa biće održan sutra u Nyonu.

Rezultati:

Aston Villa – Salzburg 3:2

Basel – Viktoria Plzen 0:1

Betis – Feyenoord 2:1

Celtic – Utrecht 4:2

Crvena zvezda – Celta Vigo 1:1

FCSB – Fenerbahce 1:1

G.A. Eagles – Braga 0:0

Genk – Malmö 1:1

Lille – Freiburg 1:0

Ludogorets – Nice 1:0

Lyon – PAOK 4:2

M. Tel Aviv – Bologna 0:2

Midtjylland – Dinamo 2:0

Nottingham Forest – Ferencvaros 4:0

Panathinaikos – AS Roma 1:1

Porto – Rangers 3:1

Sturm Graz – Brann 0:0

Stuttgart – Young Boys 3:2

Izvor:Klix.ba

Povezane objave