Denver nakon velikog preokreta stigao do pobjede, sjajan partija Cousinsa u pobjedi Warriorsa

Denver Nuggetsi su savladali Memphis Grizzliese rezultatom 95:92, a meč je obilježio preokret Nuggetsa koji su gubili 25 razlike.

Memphis je od početka meča bio veoma dominantan i praktično su Grizzliesi tokom tri i po četvrtine imali dvocifren višak. Konačno u drugoj polovini poslednje četvrtine Denver je počeo igrati odbranu i Grizzliesi su za devet minuta posljednje dionice dali svega osam poena. To je Denver iskoristio da se vrati na minus četiri na manje od tri minuta do kraja.

Grizzliesi su najprije reagovali preko Marca Gasola, ali je šut konačno počeo da služi Denver i sa dvije trojke u posljednja dva minuta preko Malika Beasleya i Willa Bartona Nuggetsi vode u posljednjem minutu 91:89. Trojku je ipak u sljedećem napadu pogodio Justin Holiday.

U direktnom duelu na niskom postu Nikola Jokić je postigao ključne poene i pogodio preko Marca Gasola, da bi zatim dva puta promašio Kyle Anderson u napadu Memphisa. Tada je ostalo samo tri sekunde do kraja meča i Denver je mogao privesti meč kraju uz realizaciju slobodnih bacanja Garyja Harrisa na kojem je napravljen brzi faul.

Nikola Jokić je ubacio 24 poena kod Denvera, dok je Will Barton dodao 20. Marc Gasol je kod Memphisa bio najbolji sa 28 poena, a pet manje je dao Mike Conley.

Nuggetsi su drugi na Zapadu s omjerom 34-15, Grizzliesi su predzadnji sa 20-31.

Golden State Warriorsi su sinoć kao gosti bez većih problema savladali Indianu Pacers rezultatom 132:100 i tako stigli do svoje 36. pobjede u ovoj sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Steph Curry sa 26 poena, ali fanove ove ekipe najviše može radovati odlično izdanje DeMarcusa Cousinsa. Sjajni centar, koji se donedavno oporavljao od teške povrede, odigrao je najbolji meč otkako je stigao u redove šampiona i utakmicu je završio sa 22 poena, četiri asistencije i šest skokova uz šut iz igre 7/12 za 25 minuta na parketu