Caicedo s bijele tačke donio važnu pobjedu Laziju protiv Empolija, igrali Lulić i Krunić

Ekipa Lazija upisala je pobjedu u meču 23. kola talijanske Serije A na domaćem terenu protiv Empolija rezultatom 1:0.

Pobjedom u prvom meču 23. kola, Lazio se popeo na četvrto mjesto Serije A s dva boda više od Milana koji svoj meč igra protiv Cagliarija na San Siru.

Lazio je do pobjede stigao u 42. minuti kada Caicedo pogađa s bijele tačke i tako donosi izuzetno važna tri boda svojoj ekipi. Caicedo je, zanimljivo, i u prošlom kolu donio tri boda Laziju, a tada je bio strijelac u minimalnoj pobjedi protiv Frosinonea na gostujućem terenu.

Protiv Empolija, svih 90 minuta na terenu je proveo i kapiten Lazija Senad Lulić, dok je na drugoj strani čitav meč odigrao bh. reprezentativac Rade Krunić.

Empoli bi nakon ovog poraza mogao pasti u zonu ispadanja, a to će zavisiti od ishoda meča između Bologne i Genoe.