Barcelona nakon penala savladala Tottenham, Manchester City u golijadi pobijedio Bayern

Tri utakmice International Champions Cupa odigrane su kasno sinoć i rano jutros, a napadači su bili izuzetno raspoloženi pa je viđeno čak 14 golova.

rvi na teren u Michiganu izašli su nogometaši Liverpoola i Manchester Uniteda, koji su doživjeli težak poraz rezultatom 4:1. Mane je golom s penala doveo Redse u vodstvo, a izjednačio je Pereira za 1:1 u prvom poluvremenu.

Potom je bilo mirno sve do 66. minute, kada Sturridge ponovo dovodi Liverpool u vodstvo. Kasnije su Ojo iz još jednog penala i Shaqiri dokrajčili Crvene vragove za konačnih 4:1.

Nogometaši Manchester Cityja su u Miamiju nakon velikog preokreta savladali Bayern. Ekipa iz Minhena je već do 24. minute imala sigurno vodstvo do 2:0 golovima Shabanija i Robbena.

Međutim, Građani se nisu predavali i golovima dvostrukog strijelca Bernarda Silve i Nmeche uspjeli su preokrenuti i na kraju pobijediti.

Još jedan zanimljiv meč odigrali su Barcelona i Tottenham. Katalonci su golovima El Haddadija i Arthura, slično kao i Bayern, brzo imali prednost od 2:0.

Tottenham se probudio tek pred kraj utakmice kada preko Son Heung-Mina i N'Koudoua uspijeva susret odvesti na penale. Međutim, u udarcima s bijele tačke uspješniji i spretniji su bili Barcelonini igrači, što je bilo dovoljno za trijumf.