Zmajevi u Zenici prokockali sigurno vodstvo i teškom mukom izvukli remi protiv Grčke

Izabranici Roberta Prosinečkog su od početka susreta dominirali i bilo je pitanje vremena kada će Odysseas Vlachodimos morati po loptu u svoj gol.

To se i desilo u 10. minuti susreta. Miralem Pjanić je izveo korner, dodao je do Edina Višće čiji je udarac izblokirao Zeca, ali se lopta opet odbila do krilnog napadača turskog Bašakšehira koji je šalje u mrežu kroz Zecine noge i pored nemoćnog Vlachodimosa za 1:0.

Pet minuta kasnije Zmajevi su udvostručili vodstvo. Haris Duljević je oboren na 30 metara od gola Grka. Vlachodimos je napravio veliku grešku i postavio samo jednog igrača u živi zid, a to Pjanić nije propustio kazniti. Šutirao je u svom stilu i postigao golčinu iz slobodnjaka za 2:0.

Do kraj prvog poluvremena naši igrači su svjesno primirili tempo igre i rutinski priveli prvo poluvrijeme, jedno od najboljih u historiji reprezentacije, kraju.

Početkom drugog poluvremena Grci su prvi put ozbiljnije zaprijetili kada je Kostas Fortounis pokušao matirati Ibrahima Šehića, ali je promašio čitav gol.

Grci su smanjili u 64. minuti. Tonji Šunjić je skrivio penal, a Fortounis je bio siguran sa bijele tačke i pogodio za 2:1 iako je Šehić pogodio u koju će stranu Grk šutirati.

Samo minutu kasnije muk na Bilinom Polju. Miralem Pjanić je na centru faulirao Zecu, a arbitar Danny Makkelie je našem asu pokazao direktan crveni karton, te su Zmajevi ostali sa deset igrača.

U 68. minuti Sead Kolašinac se iznenada našao pred golom Grka, izašao je sam na Vlachodimosa, ali golman gostiju brani njegov udarac iskosa sa lijeve strane.

Grci su u posljednjih dvadesetak minuta konstantno napadali, a naša reprezentacija se uspješno branila sve do 85. minute kada je Dimitris Kolovos glavom uz pomoć prečke matirao Šehića za konačnih 2:2.

I do kraja meča lopta je konstantno bila pred našim golom i naši reprezentativci mogu biti sretni što su uspjeli osvojiti i jedan bod u ovom meču.

Naša reprezentacija nakon dva kola u kvalifikacionoj grupi J ima četiri boda, isto kao i selekcija Grčke. Lider grupe je Italije koja je danas savladala Lihtenštajn rezultatom 6:0. U trećoj utakmici naše grupe Finska je u gostima pobijedila Armeniju rezultatom 2:0.