Zenica tuguje: Sloboda poslala Čelik u Prvu ligu Federacije

Zenički Čelik ispao je iz Premijer lige BiH. Porazom od Slobode na Bilinom polju u 8. kolu Lige za opstanak (0:2) izgubili sve nade u opstanak i od naredne sezone ih gledamo u nižem rangu.

Čelik je pod imperativom pobjede dočekao Slobodu. Trebala su im tri boda za kakvu-takvu nadu u opstanak, ali do nje na kraju nisu došli i u narednoj sezoni će igrati u Prvoj ligi Federacije.

Domaći su krenuli ofanzivno prema golu Slobode. Stvorili su nekoliko šansi na otvaranju, ali do gola nisu mogli.

Zato je Sloboda svoje šanse iskoristila. U 16. minuti gosti golom Salihovića dolaze do vodstva od 0:1 nakon sjajnog ubačaja iz kornera.

Potom je Muminović fantastično odbranio zicer Nikolića, da bi kazna za ovaj promašaj stigla u 22. minuti. Todorović se prošetao kroz odbranu, ubacio je za Bekića koji pogađa za 0:2.

Do kraja prvog poluvremena još nekoliko šansi na obje strane. Golova nije bilo, ali je u 40. minuti Kouadio isključen nakon što je laktom udario Rustemovića i domaći su ostali sa igračem manje.

Nastavak donosi još nekoliko šansi na obje strane. Međutim, rezultat se nije mijenjao, pa je do kraja ostalo 0:2.

Sloboda je tako osigurala opstanak, a Čelik će od naredne sezone igrati u Prvoj ligi Federacije.