Željo pobjedom u Gabeli otvorio novu sezonu

Novu sezonu Željezničar je započeo gostujućom pobjedom nad GOŠK-om (0:1). Susret je odigran na stadionu Pero Pavlović po sparnom i za igru teškom vremenu i oko 2.000 gledaoca na tribinama.

Trener gostiju Krčmarević se našao u problemu, a da utakmica nije ni počela. Stevanović se povrijedio te je umjesto njega priliku za igru od prve minute dobio iskusni Bogičević.

U prvom poluvremenu poprilično nezanimljiva utakmica sa izuzetno malim brojem uzbuđenja. Prvi su zaprijetili gosti, u 16. minuti lijepo je prošao Zajmović, ali je šutirao visoko preko gola. Gabeljani su zaprijetili u 23. minuti lijepim pokušajem Kulovića, međutim Kjosevski je bio na mjestu.

U posljednjih 10-ak minuta sarajevski Plavi su zaprijetili dva puta. Prvo je u 36. minuti Bakrač pucao glavom preko gola poslije ubačaja Čurjurića, da bi u sudijskoj nadoknadi šut Arežine sa 20-ak metara iz drugog pokušaja ukrotio Kozić.

Željo je nastavak počeo mnogo agresivnije i konkretnije, u 48. minuti Zajmović koje je prešao na desno krilo je bio sebičan te je pucao pravo u Kozića, da bi Koziću zaprijetili rezervista Vranješ i Arežina dalekometnim šutem iz slobodnog udarca.

Uslijedio je period bolje igre Lavova koji su prijetili iz prekida preko Vege, ali nije bilo previše posla za Kjosevskog.

Željezničar je do vodstva stigao u 75. minuti. Čurjurić je uputio centaršut sa lijeve strane, a na drugoj stativi se našao rezervista Zec koji je loptu poslao iza leđa Kozića.

Domaći su nakon primljenog gola krenuli po izjednačenje, prijetili su iz prekida, ali se rezultat nije mijenjao pa je ostalo 0:1.

U ovom meču za tim iz Sarajeva je u Premijer ligi debitovalo čak šest novih igrača: Pavić, Čurjurić, Bakrač, Krpić, Arežina i Rodin.