Željezničar golom Graovca savladao Slobodu i stigao do šeste uzastopne pobjede

Nogometaši Željezničara pobijedili su na Grbavici u okviru 20. kola Premijer lige BiH ekipu Slobode rezultatom 1:0.

Utakmica je odigrana na izuzetno teškom terenu i obje ekipe su uložile maksimalni napor kako bi došli do pozitivnog rezultata.

Sloboda je bolje otvorila meč pa je u 9. minuti imala veliku šansu, ali je Mijić s pet metara pogodio stativu.

Plavi su potom krenulo žestoko po vodstvo. Muminović je prvo u 19. minuti odbranio udarac Zakarića s 12 metara, a onda je Ubiparip deset minuta kasnije s pet metara šutirao pravo u Slobodinog golmana.

Imali su domaći inicijativu do odlaska na odmor, ali bez konkretnih prilika pa su mreže mirovale u prvom poluvremenu.

Odmah na otvaranju drugog dijela utakmice dobra prilika za Želju. Ramović je pokušao sa 10-ak metara, ali je lopta otišla pored gola.

Nastavili su izabranici Admira Adžema s pritiskom, a dvije dobre prilike propustili su Blagojević i Bogičević.

Ipak, pritisak Plavih urodio je plodom u 63. minuti. Nakon ubacivanja Blagojevića uslijedila je velika gužva u šesnaestercu. Na kraju je Graovac došao do lopte, šutirao, nekoga je lopta zakačila i završila u mreži za slavlje domaćih navijača.

Pokušavala je Sloboda do kraja meča doći do izjednačenja, a pobjedu Želji spasio je Graovac nakon što je pred kraj utakmice ispucao loptu s gol-linije.

Željezničar je tako došao do šeste uzastopne pobjede u Premijer ligi BiH i Plavi su zadržali vodeću poziciju s bodom prednosti u odnosu na drugoplasirani Zrinjski. Sloboda je s druge strane ostala na devetom mjestu.