Veliki trijumf Arsenala na San Siru, Lyon slavio u hladnoj Moskvi

Igre ovih timova u proteklom periodu davale su veliku nadu Rossonerima za pobjedu, ali na kraju Topnici kući odlaze sa velikom zalihom pred revanš.

Milan je krenuo ofanzivno. Uvodnih 10-ak minuta donosi veliki pritisak domaćeg tima, ali se Arsenal uspio odbraniti, a zatim i šokirati San Siru. Igrala se 15. minuta kada je Henrikh Mkhitaryan pogodio mrežu Donnarumme za prednost od 0:1.

Do kraja prvog poluvremena viđeno je još nekoliko dobrih šansi na obje strane. Pokušavao je Milan doći do izjednačenja, a Topnici su vrebali šansu iz kontri. U trećoj minuti nadoknade su do šanse, Ozil je uposlio Aarona Ramseyja koji pogađa za 0:2.

Nastavak donosi apsolutnu dominaciju Milana. Pokušavao je tim Gennara Gattusa na sve načine doći do barem jednog gola, ali to im nije uspjelo i na kraju Arsenal u London nosi veliku prednost.

Treba također istaći da se u ovom meču povrijedio bh. fudbaler Sead Kolašinac koji je igru morao napustiti u 61. minuti.

U još jednom večerašnjem meču Lyon je sa 0:1 savladao CSKA u Moskvi. U zanimljivom meču jedini gol postigao je Marcelo u 68. minuti meča.