Važna pobjeda Jorgandžija: Griezmann po ko zna koji put heroj Atletico Madrida

Ekipa Atletico Madrida s minimalnih 1:0 porazila je Rayo Vallecano u meču 2. kola španske La Lige.
Izuzetno dosadan meč na Wanda Metropolitano nije ponudio gotovo nijednu pravu priliku u prvom poluvremenu, a vrijedi izdvojiti samo pokušaj Lemara u 37. minuti kada mu je Garcija odbranio udarac.

Domaći su prije kraja prvog poluvremena tražili kazneni udarac, no sudija Gonzalez nakon dodatnog pregledavanja VAR-a nije pokazao na bijelu tačku.

Drugo poluvrijeme bilo je gotovo preslikano kao prvo, s tim da je u 63. minuti Atletico Madrid stigao do pogotka, kasnije će se ispostaviti i konačne pobjede. Strijelac pogotka opet je bio Antoine Griezmann koji se najbolje snašao u gužvi nakon kornera.

Do kraja meča Rayo je mogao doći do jednog boda, ali je Oblak sjajno odbranio pokušaj Morena iz 91. minute.

Ovom pobjedom, Atletico Madrid stigao je do prvog slavlja u novoj sezoni i nakon dva kola imaju četiri boda, dok Rayo još uvijek nije osvojio nijedan bod.