U18 Eurobasket: BiH na krilima Talića, Muse i Gegića savladala Litvaniju

Juniorska košarkaška reprezentacija BiH je savladala Litvaniju rezultatom 79:70 u drugom meču grupe C U18 Evropskog prvenstva u Turskoj.

Izabranici Josipa Pandže odigrali su odlično prvo poluvrijeme. Nakon prvih deset minuta susreta rezultat je na semaforu glasio 19:15 za našu selekciju, a svi ljubitelji košarke u BiH su u osmoj minuti susreta ostali zabrinuti nakon što se Džanan Musa povrijedio, no srećom naš najbolji igrač se oporavio i nastavio susret nakon pet minuta pauze.

Drugu četvrtinu otvorili smo serijom 9:0, a Litvanci su svoje prve poene postigli tek nakon četiri minute igre. Do kraja poluvremena naša selekcija je održala prednost ponajviše zahvaljujući raspoloženom Amaru Gegiću koji je nakon prvih 20 minuta susreta upisao osam poena, te su naši juniori otišli na odmr s prednošću 38:32.

U trećoj četvrtini Litvanija je zaigrala mnogo bolje, a u 27. minuti su poveli prvi put na utakmici (48:47). No, koševima Muse i Čampare naši juniori su do kraja četvrtine uspjeli vratiti prednost i nakon prvih 30 minuta igre rezultat je glasio 54:52 za Bosnu i Hercegovinu.

Sredinom posljednje četvrtine Darko Talić, Musa i Gegić su preuzeli odgovornost na sebe i odveli našu selekciju na nedostižnih plus deset (66:56), te su izabranici josipa Pandže mirno priveli utakmicu kraju i upisali i drugu pobjedu u grupi C.

Talić je predvodio našu selekciju sa 19 poena, 7 je dodao Musa, a 15 Gegić.