U najvećem hrvatskom derbiju Dinamo na Poljudu pobijedio Hajduk, Gojak odigrao cijeli meč

Dinamo je u najvećem hrvatskom derbiju na Poljudu pred 26.446 gledalaca pobijedio Hajduk rezultatom 1:0 u okviru 27. kola HNL.

Kao i uvijek, borbeno i žestoko igralo se za svaku loptu. Hajduk je imao terensku inicijativu, no domaćini nisu uspjeli to pretvoriti u pogodak. Ono što nije uspjelo Hajduku, jeste gostima iz Zagreba. Dinamo je do gola došao u 26. minuti. Posavec je loše reagirao nakon slobodnjaka Oršića, a Gavranović lako odbijanac poslao u mrežu za 1:0. Hajdukovi ubačaji u šesnaesterac bili su neprecizni, iako su domaći igrači bili stalno u dobrim pozicijama, ali od toga ipak nisu napravili ništa. Dinamo je na odmor tako otišao s minimalnom prednošću.

Hajduk je i u nastavku bio nešto konkretniji na terenu, ali jednostavno su napadi domaćina bili jalovi. U 52. minuti uslijedila je velika bakljada “Torcide”. U tim trenucima ostatak stadiona zviždao je najvatrenijim navijačima Hajduka, a utakmica je nastavljena nakon kraćeg prekida. U 76. minuti Hajduk je ostao s igračem manje pošto je direktan crveni karton zaradio Caktaš, koji je dva puta zamahnuo i udario Dinamovog igrača Šunjića, nakon što ga je dinamovac povukao za dres. Do kraja meča, Dinamo je sigurno čuvao prednost i na kraju zasluženo slavio u velikom derbiju.

Bh. reprezentativac Amer Gojak odigrao je cijeli meč u dresu Dinama i zaradio žuti karton u 89. minuti.

Izvor: avaz.ba