Sjajna utakmica u Milanu i pobjeda Intera u velikom gradskom derbiju

Inter je slavio u velikom gradskom derbiju protiv Milana 2:3 i prestigao najvećeg rivala na tabeli.

“Neroazuri” su nakon niza loših utakmica, napokon odigrali dobar meč i stigli do zlata vrijednih bodova u borbi za Ligu prvaka.

Gosti su poveli već u trećoj minuti preko Vesina (Vecino), nakon loše intervencije igrača Milana.

Gol za 0:2 postiže Stefan de Vraj (Vrij) nakon centaršuta sa desne strane.

Milan se samo sedam minuta nakon gola Intera vraća u igru, Bakajoko (Bakayoko) je sjajno skočio i glavom savladao Handanovića.

Golijada se nastavila i u posljednjih dvadeset minuta, prvo sa penala Lautaro Martinez postiže pogodak za 1:3, a zatim Mateo Musakijo (Musacchio) smanjuje na 2:3 samo četiri minute kasnije.

Do kraja utakmice “Rosoneri” nisu imali snage da stignu do makar jednog boda.

Inter je sa ova tri boda na trećem mjestu sa 53, a Milan na četvrtom sa 51 osvojenim bodom.