Real Madrid ranim golom Lucasa vodi protiv Barcelone na poluvremenu

Strijelac jedinog gola u prvih 45 minuta bio je Lucas u šestoj minuti meča. Prethodno se sjajno u domaćem šesnaestercu snašao Karim Benzema. Uposlio je Lucasa, koji gotovo neometano posprema loptu u mrežu za 0:1.

Inače, Real je bolje otvorio utakmicu i već u petoj minuti Marc-Andre ter Stegen je imao dobru odbranu nakon opasnog udarca Tonija Kroosa.

Barcelona se probudila tek nakon primljenog gola i krenula žestoko po izjednačenje. Ipak, na prvu veliku priliku čekali su sve do 32. minute kada je Ivan Rakitić nakon centaršuta iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Posljednju veliku šansu prije odlaska na odmor propustio je Luis Suarez sjajnim udarcem u 35. minuti, ali je Keylor Navas fantastično intervenisao pa je ostalo 0:1 nakon prvog poluvremena.