PSG na Parku prinčeva pregazio St. Etienne i zadržao stopostotni učinak

Nogometaši PSG-a pobijedili su na Parku prinčeva u okviru petog kola Ligue 1 ekipu St. Etiennea rezultatom 4:0.

Ipak, prvu priliku na utakmici propustili su gosti u 14. minuti kada je Diony bio neprecizan iz dobre situacije.

Sredinom prvog poluvremenu dobru priliku za PSG propustio je Verratti, ali već u narednom napadu Draxler je doveo domaće u vodstvo iskoristivši istrčavanje Ruffiera s gola.

Poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0, a već u četvrtoj minuti nastavka sudija Schneider je dosudio penal nakon povlačenja Perrina, a strijelac s bijele tačke za 2:0 bio je Cavani.

U 65. minuti Cavaniju je poništen gol zbog ofsajda, a potom je Di Maria perfektno postigao gol za uvjerljivih 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Diaby šest minuta prije kraja meča.

PSG je tako upisao i petu pobjedu iz pet utakmica, dok je St. Etienne pretrpio prvi poraz nakon početne jedne pobjede i tri remija.