Prvo iznenađenje na Svjetskom prvenstvu, Messi tragičar u remiju Argentine i Islanda

Nogometna reprezentacija Argentine remizirala je protiv Islanda rezultatom 1:1 u prvom meču grupe D Svjetskog prvenstva u Rusiji, a tragičar Gaučosa bio je njihov najbolji igrač Lionel Messi koji je promašio penal u drugom poluvremenu.

Islanđani su se od početka meča striktno držali dogovora iz svlačionice i gotovo sve vrijeme puštali su loptu u posjed Argentini, a Gaučosi osim dodavanja Messiju nisu imali apsolutno nikakvu ideju kako probiti defanivni blok svog protivnika.

Prvu priliku na meču imala je upravo Argentina, ali lijevi bek Tagliafico u osmoj minuti je šutirao pored gola, da bi dvije minute nakon toga Island imao dobru šansu, no Bjarnason nije pogodio okvir gola.

Argentina je nakon toga bezidejno kružila oko gola Islanda, da bi napadač Manchester Cityja Kun Aguero u 19. minuti iskoristio prvo korisno dodavanje u kaznenom prostoru i silovitim udarcem lijevom nogom matira golmana Islanda za 1:0.

Slavlje Argentinaca trajalo je samo četiri minute, Island je odmah krenuo po poravnanje, a u 23. minuti Finnbogason koristi jedan odbijenac i loptu šalje u praznu mrežu Caballera. Do kraja prvog poluvremena, gledaoci na Otkrytiye areni u Moskvi gledali su dosadno kruženje Argentine oko gola Islađana iz kojeg nisu uspjeli napraviti nijednu priliku.

Kako je završilo prvo, počelo je drugo poluvrijeme. Island se dobro branio, Argentina je čuvala loptu, a onda u 64. minuti sudija Marciniak opravdano pokazuje na bijelu tačku. Loptu je namjestio Lionel Messi, ali njegov blag i loš udarac brani Halldorsson.

Kako se bližio kraj utakmice, Jorge Sampaoli je ubacivanjem Banege, Pavona i Higuaina gurnuo sve karte u napad i Gaučosi su imali potpunu ofanzivu u finišu meča, ali nisu uspjeli probiti granitnu odbranu Islanda i rezultat je na kraju ostao 1:1.

Ovo je bio prvi bod na Svjetskom prvenstvu za Island u historiji, a nakon ovog remija, Argentina je odmah na početku zakomplikovala situaciju u grupi D.

Drugi meč ove grupe igra se u subotu s početkom u 21 sat, a sastaju se Hrvatska i Nigerija.