Pretkvalifikacije za SP: Fenomenalni Džanan Musa savladao Slovačku

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Slovačku u 2. kolu pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini. BiH je slavila sa 84:71.

Zmajeve je do trijumfa vodio fenomenalni Džanan Musa, koji je postigao 32 poena. Da će imati svoju noć naš dragulj potvrdio je na otvaranju utakmice kada je postigao 11 uzastopnih poena. Do poluvremena je skupio 22.

Prvu četvrtinu spletom sretnih okolnosti Slovaci su riješili u svoju korist rezultatom 20:18. No, u drugoj četvrtini stvari su došle na svoje.

Gosti nisu imali odgovor na raspoloženog Musu, koji je iz minute u minut podizao prednost našeg tima. Na odmor smo otišli sa pet poena prednosti (38:33).

U trećoj četvrtini selektor Vujošević odlučio je odmoriti Musu, ali se onda raspucao Lazić, a prednost Zmajeva je rasla. Uoči posljednjih deset minuta imali smo plus 13 (64:51).

Da u našem slučaju 13 nije bio nesretan broj potvrdili smo u posljednjoj dionici meča. Mladi Zmajevi namirisali su “krv” i nastavili rešetati koš protivnika. U 35. minuti imali smo 20 poena prednosti (73:53).

Naredni meč Zmajevi igraju 9. augusta u Skenderiji (20 sati) protiv lidera grupe Armenije, koja je večeras savladala Švedsku.