Preokret Begovićevog Bournemoutha, Tosun donio pobjedu Evertonu protiv Stokea

Zbog četvrtfinalnih susreta FA cupa, u terminu od 16:00 sati odigrana su samo tri susreta u okviru 31. kola engleskog Premiershipa, a veoma bitnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je ekipa Crystal Palaca.
Ekipa Roya Hodgsona u vodstvo je stigla u 23. minuti kada se Tomkins najbolje snalazi u petercu domaće ekipe, a gostujuću pobjedu Crystal Palace je osigurao u 67. minuti kada Milivojević pogađa s bijele tačke za konačnih 2:0.

Everton je kao gost savladao Stoke, a da će domaći teško šta izvući u ovom meču bilo je jasno nakon 30. minute u kojoj je Adam dobio direktan crveni karton. Everton je preko Tosuna u 69. minuti stigao u prednost, ali se domaći tim ipak nije predao pa preko Chuopo-Motinga dolazi do poravnanja u 77. minuti.

Ipak, Everton je još jednom iskoristio brojčanu prednost na terenu, pa preko Tosuna u 84.minuti koji postiže drugi pogodak dolaze do pobjede i nova tri boda.

Pobjedu je ostvarila i ekipa Bournemoutha koja je nakon preokreta bila bolja od WBA-a. Ekipa Alana Pardewa u vodstvo je stigla u 48. minuti kada Rodriguez pogađa za 0:1, ali u samom finišu Trešnjice su stigle do pobjede.

Prvo je Ibe u 77. minuti poravnao rezultat, a onda u 89. minuti Stanislas postiže sjajan pogodak i domaćoj ekipi donosi važna tri boda.