Premier liga: Manchester City protiv Uniteda za ovjeru titule

Fudbaleri Manchester Cityja na korak su da osiguraju titulu prvaka engleske Premier lige, a tu priliku imaće 7. aprila u gradskom derbiju protiv Manchester Uniteda, prenosi Anadolu Agency (AA).

“Građani” su uspješnu kampanju ka osvajanju trofeja engleskog prvenstva nastavili u subotu kada su kao gosti savladali Everton rezultatom 3:1.

Ekipa Pepa Guardiole je uspjela veoma rano doći do vodstva golom Sanea u četrvtom minutu. Drugi gol postigao je Jesus, a pitanje pobjednika bilo je riješeno do kraja prvog poluvremena golom Sterlinga u 37. minutu.

Jedini pogodak za Everton postigao je Bolasie u 63. minutu.

Manchester City je ubjedljivo prvi na tabeli Premier lige sa 84 osvojena boda, 16 više od drugoplasiranog Uniteda, protiv kojeg će 7. aprila, eventualnom pobjedom na domaćem terenu, moći i matematički ovjeriti titulu prvaka Engleske.

Prije toga, 4. aprila City će igrati protiv Liverpoola u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.