Portland predvođen blistavim Nurkićem i Lillardom savladao Indianu

Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Indiana Pacersa rezultatom 106:98 i tako potvrdili da je nedavni poraz od San Antonio Spursa bio samo izuzetak.

Nakon ujednačenog početka utakmice, koji je donekle pripao gostima, Blazersi su zaigrali sjajno u odbrani u drugoj četvrtini. Dopustili su Pacersima svega 17 poena i otišli na odmor sa sedam koševa prednosti.

Potom su Blazersi proradili i u napadu, postigli su u trećoj dionici čak 33 poena tvrdim gostima pa se tu utakmica i prelomila. Uoči posljednje četvrtine domaći su vodili sa 16 poena razlike, a jedino što su Pacersi uradili do kraja je bilo ublažavanje poraza.

Najbolji igrač utakmice bio je Damian Lillard iz Blazersa koji je ubilježio double-double učinak s 30 poena i 15 asistencija. Lillard je učestvovao u gotovo svim koševima pobjedničke ekipe.

Double-double je imao i sjajni bh. reprezentativac Jusuf Nurkić. Naš košarkaš je za pola sata igre provedene na parketu postigao 18 poena, a tome je dodao i 11 skokova te dvije asistencije.

Jedini raspoložen u gostujućem timu bio je Myles Turner koji je postigao 28 poena i imao 10 skokova.

Blazersi su četvrti na Zapadnoj konferenciji sa 43 pobjede i 27 poraza, dok su Pacersi također četvrti, ali na Istoku, s omjerom 44-27.