Olimpik diskutabilnim sudijskim odlukama savladao Jedinstvo u Sarajevu

Fudbaleri Olimpika slavili su protiv Jedinstva u današnjem susretu odigranom u Sarajevu.

Vukovi sa Otoke ugostili su ‘probuđeno’ Jedinstvo i slavili rezultatom 2:1. Domaći su bolje otvorili meč, te poveli u 24. minuti kada golman gostiju ruši Karića, a siguran sa 11. metara bio je Osmanović.

Olimpik je nastavio sa dominacijom i u 36. minuti nakon sjajnog prodora Bibića Alešević je siguran i na semaforu je pisalo 2:0.

U drugom poluvremenu se većinom igralo između dva šesnaesterca, a gosti pred sami kraj dolaze do pogotka. Strijelac je bio iskusni Ekrem Hodžić.

Jedinstvo je 15. sa 17 osvojenih bodova, dok je Olimpik 3. sa 42 osvojena boda. U narednom kolu Jedinstvo narednog vikenda u Bihaću dočekuje Bratstvo iz Gračanice, te čeka kiks TOŠK-a koji gostuje Zvijezdu u Gradačcu i Iskre, koja gostuje u Čapljini.