Nezadrživi Džeko strijelac u pobjedi Rome kod Milana, Montella na korak do otkaza

Nogometaši Rome pobijedili su na San Siru u okviru 7. kola Serije A ekipu Milana rezultatom 2:0.
Rossoneri su tako ostali na 10 pobjeda u 13 službenih utakmica, ali Montelli zbog lošeg dojma skupe ekipe, a pogotovo nakon današnjeg poraza, prijeti otkaz.

U prvom poluvremenu se dosta igralo na sredini terena, a nešto bolje prilike imala je domaća ekipa. Ipak, promjene rezultata nije bilo pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Gotovo identično je bilo i u nastavku kada je Roma ipak kaznila promašaje Milana.

Prvo je kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko u 72. minuti sjajnim golom na asistenciju Pellegrinija doveo Vučicu u vodstvo, a samo pet minuta kasnije Florenzi udvostručuje prednost i postavlja konačnih 0:2.

Našem napadaču ovo je bio sedmi gol u Seriji A i na pravom je putu da ponovi uspjeh iz prošle sezone kada je bio najbolji strijelac italijanskog prvenstva.

Deset minuta prije kraja meča Milan je zadesio novi peh jer je zbog drugog žutog kartona ranije pod tuš morao Calhanoglu.

Roma je uprkos pobjedi ostala na petom mjestu Serije A, dok je Milan pao na sedmu poziciju.