Napoli slavio protiv nemoćnog Milana na San Siru

Fudbaleri Napolija u derbiju 27. kola Serije A slavili su na San Siru protiv Milana i tako dodatno zakomplikovali borbu za Ligu prvaka.

Napoli je bolje ušao u meč. Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga, ali jeste konkretniju igru gostiju sa juga Italije.

Dva puta je u prvom dijelu prijetio Piotr Zielinski, ali rezultat nije promijenjen, tako da se bez golova otišlo na odmor.

Već u četvrtoj minuti nastavka Matteo Politano donosi prednost, a ispostavit će se, i pobjedu Napolija. Milan, desetkovan neigranjem brojnih fudbalera, nije imao snage da odgovori.

U posljednjim trenucima dodatni problem Rossonerima napravio je i Ante Rebić koji je zaradio direktan crveni karton.

Utakmica je završena rezultatom 0:1, a u redovima poraženog tima do 60. minute igrao je bosanskohercegovački reprezentativac, Rade Krunić.

Izvor: Vijesti.ba / SC