Napoli nakon preokreta u derbiju kola razbio Lazio, Lulić igrao 60 minuta

Nogometaši Napolija pobijedili su na San Paolu u okviru 24. kola Serije A ekipu Lazio rezultatom 4:1.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo za Napolitance jer je De Vrij na asistenciju Immobilea doveo Nebeskoplave u vodstvo već u trećoj minuti utakmice.

Dvije minute prije odlaska na odmor Callejon je iskoristio dodavanje Jorginha i poravnao pa je prvo poluvrijeme okončano s rezultatom 1:1.

Napoli do preokreta stiže u 54. minuti kada je Wallace postigao autogol, a samo dvije minute kasnije Rui je uvećao prednost. Konačnih 4:1 postavio je Mertens u 73. minuti utakmice.

Bh. reprezentativac Senad Lulić odigrao je 60 minuta u poraženoj ekipi.

Napoli je s novom pobjedom prestigao Juventus i zasjeo na lidersku poziciju s bodom prednosti u odnosu na ekipu iz Torina, dok je Lazio na ostao na trećem mjestu.