Mladi bh. karatista Muhamed Šumar dobio poziv da nastupa na EP

Muhamed Šumar član je Karate kluba Novi Grad Sarajevo i jedan je od najtelentiranijih karatista u Bosni i Hercegovini.

Muhamed ima sedamnaest godina i pohađa Srednju građevinsko-geodetsku školu u Sarajevu, a karate trenira već 12 godina i osvajač je više od 130 medalja.

U novembru je učestvovao na državnom prvenstvu za kadete, juniore i U-21 koje se održalo u Banjoj Luci, gdje je u kategoriji borbe juniori -55 osvojio 1. mjesto.

Zbog odličnih nastupa pozvan je i u reprezentaciju BiH. Boje naše domovine branio je na Balkanskom prvenstvu u Dubrovniku, gdje je u kunkurenciji od 11 zemalja osvojio 2. mjesto, pobjedivši u 3 borbe, dok je finalnu borbu izgubio od predstavnika Makedonije.

Zahvaljujući ovom uspjehu, mladi karatista dobio je poziv da nastupa na Evropskom prvenstvu koje bi se trebalo održati početkom februara u Danskoj.

Muhamed je zahvalio i načelniku općine Gornji Vakuf-Uskoplje na ukazanoj finansijskoj podršci za nastup na Balkanskom prvnenstvu.

izvor:sport.ba