Messi i društvo jednom nogom u finalu: Redsi surovo kažnjeni u Kataloniji

Barcelona je slavila protiv Liverpoola u prvom polufinalnom meču Lige prvaka, koji je odigran večeras u veličanstvenoj atmosferi na Nou Campu.

Izabranici Ernestea Valverdea razbili su večerašnjeg rivala sa 3:0 i jednom nogom zakoračil u finale elitnog tamičenja.

Katalonci su produžili niz utakmica bez domaćeg poraza u Ligi prvaka na 32, što je rekord u evropskoj eliti.

Tim iz Katalonije poveo je u 26. minuti poslije prve prave akcije na meču. Sa lijeve strane ubavio je Alba, a lucidni Suarez pobjega svojim čuvarima i pospremio loptu iza leđa Alissona. Pogodak je proslavio, bez obzira na to što mu je Liverpool bivši klub.

Jurgen Klopp u ovom meču nije od prve minute mogao računati na Firmina, a u prvom dijelu ostao je i bez Keite, koji se povrijedio pa je umjesto njega zaigrao Henderson.

Najbolju priliku gostu su u prvom dijelu imali preko Manea, čiji udarac odlazi preko gola.

Drugo poluvrijeme otvoreno je sjajnim udarcem Milnera i još boljom intervencijom Ter Stegena.

Da njemački čuvar mreže ima svoju noć, pokazao je i nekoliko trenutaka kasnije kada je zaustavio Salaha.

U odličnoj poziciji da udvostruči prednost svog tima bio je Vidal u 63. minuti, ali je umjesto udarca odlučio da asistira Suarezu, što je odbrana gostiju ukrotila.

U 75. minuti Barca uz mnogo sreće dolazi do drugog gola. Suarez je pogodio prečku, lopta se odbija do Messija koji postiže 11. ovosezonski gol u Ligi prvaka i vjerovatno najlakši.

Messi je u 83. minuti spektakularno pogodio iz slobodnjaka za 3:0. Alisson se pružio koliko je dug, ali nije mogao učiniti ništa.

Odmah nakon pogotka Messija, Liverpool je mogao smanjiti deficit, ali je Salah pogodio stativu.

Revanš se igra 7. maja na Anfield Roadu.

Barcelona i Liverpool titulu prvaka Evrope osvajali su po pet puta.

Bolji iz ovog duela u finalu će igrati protiv Ajaxa ili Tottenhama. Holandski tim je u prvom polufinalnom meču slavio u Londosnu sa 1:0.

Veliko finale igra se 1. juna na Wanda Metropolitano stadionu u Madridu.