Messi hat-trickom srušio Leganes, ali i nestvarni rekord Ronaldinha iz 2007. godine

Ekipa Barcelone lagano se obračunala sa Leganesom u meču 31. kola španske La Lige, a konačni rezultat na kraju je glasio 3:1 za katalonski tim.

Barcelona je od prvog sudijskog zvižduka krenula napadački prema golu Leganesa, a prvu priliku na meču imao je Philippe Coutinho u 17. minuti kada je njegov udarac odbranio Ivan Cuellar. Dvije minute nakon toga, Suarez je propustio veliku priliku, a njegov udarac otišao je pored gola.

Nakon toga, u 27. minuti, Barcelona je stigla u prednosti. Nezaustavljivi Lionel Messi namjestio je loptu na nekih 25 metara, a onda iz slobodnog udarca matirao nemoćnog golmana Leganesa. Bio je to šesti pogodak u ovoj sezoni La Lige koji je Messi postigao direktno iz slobodnog udarca, a on je tako stigao rekord Ronaldinha iz sezone 2006/2007 kada je postigao isto toliko pogodaka direktno iz slobodnog udarca.

Također, Messi je oborio rekord iz 2004. godine s obzirom na to da je postigao pogodak van kaznenog prostora u šest uzastopnih utakmica u La Ligi u kojima je igrao.

Samo pet minuta bilo je potrebno Argentincu da postigne i drugi pogodak, a ovaj put je iskoristio dodavanje Coutinha i preciznim udarcem po zemlji matira Cuellara za 2:0. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Leganes zaigrao puno bolje, pa je već u 49. minuti preko Beauvuea imao veliku priliku, ali je lopta otišla preko gola, da bi u 68. minuti Nabil El Zhar smanjio na 2:1. Šest minuta nakon toga, Messi je mogao postići hat-trick, ali mu je golman Leganesa odbranio udarac.

Do kraja meča Suarez je u 81. minuti imao još jednu veliku priliku za Barcelonu, ali je promašio, a konačnih 3:1 postavio je Messi koji je tako kompletirao novi hat-trick za pobjedu Barcelone.