Majstorija Pjanića u teškom porazu Juventusa od Genoe

U 14. kolu Serije A Genoa je kod kuće priredila iznenađenje i rezultatom 3:1 slavila protiv Juventusa.

Ovo je treći poraz aktuelnog prvaka Italije u ovoj sezoni Serije A i tek druga pobjeda Genoe u posljednjih pet utakmica.

Šok za Staru damu stigao je u trećoj minuti kada Simeone pogađa za 1:0. Samo 10 minuta kasnije isti igrač donosi još jedno veliko slavlje domaćem timu i postavlja rezultat na 2:0.

Katastrofalnih Juventusovih pola sata igre zaključio je autogol Alexa Sandra u 29. minuti i na poluvremenu rezultat je glasio 3:0 za domaći tim.

Koliko je ovo neobičan rezultat za Staru damu pokazuje podatak da je tim rezultatom posljednji put na poluvremenu gubila u oktobru 2005. godine kada je u susretu protiv Milana bilo 3:0 za Rossonere. Taj meč je završen pobjedom Milana 3:1.

Juventus se nije uspio vratiti niti nagovijestiti povratak u drugom dijelu, a gol za utjehu postigao je bh. reprezentativac Miralem Pjanić koji je u 82. minuti majstorskim udarcem iz slobodnjaka savladao Perina za konačnih 3:1.

Ovo je bio 15. Pjanićev nastup za Juventus u ovoj sezoni, a sada ima učinak od pet golova i četiri asistencije.