Mainz savladao Herthu u Berlinu, Ibišević u 16. minuti krvav napustio igru

Ekipa Mainza porazila je Herthu u Berlinu u prvom meču 23. kola njemačke Bundeslige rezultatom 2:0.

Početak utakmice protekao je u opreznoj igri i s jedne i s druge strane, a prvu priliku na meču imao je Mainz preko Berggreena, ali je ostalo 0:0.

U 16. minuti meča kapiten Herthe i bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević zbog nezgodnog udarca koji je dobio u glavu napustio je igru, a kao što se može vidjeti u videoprilogu, teren je napustio krvavog lica.

Pred kraj prvog poluvrmena, Mainz dolazi u vodstvo. Igrala se 40. minuta kada Quaison koristi asistenciju Donatija i pogađa za 1:0.

Hertha je u drugom poluvremenu pokušala stići do poravnanja, a kada su propustili svoje šanse, Quaison u 65. minuti postiže drugi pogodak i rješava pitanje pobjednika.

Nakon 23. odigrane utakmice Mainz se nalazi na 16. poziciji sa 23 osvojena boda, dok je Hertha ostala na 11. poziciji i ima 30 osvojenih bodova.