Maccabi i Slavia u narednom krugu, Medunjanin igrao 90 minuta

Okončano je ukupno 18 mečeva pretkola Evropske lige planiranih za danas u kojima je nastupio veliki broj bh. internacionalaca.

Beroe koji je nedavno eliminisao Radnik, večeras je poražen i eliminisan od finskog HJK-a u čijem timu je 90 minuta odigrao bivši kapiten Sarajeva Ivan tatomirović. Finci su slavili s 1:0 uz pogodak Tanake.

Finski Rovaniemi nije imao sreće i eliminisan je od zagrebačke Lokomotive za koju je nastupio Josip Ćorić. Meč je okončan rezultatom 3:0, a pogotke su postigli Fiolić i dva Marić.

Iznenađenje je priredio bjeloruski Zhodino koji je minimalnim rezultatom porazio Debrecen u čijem timu je 90 minuta odigrao Aleksandar Jovanović.

U naredni krug plasirao se Beitar koji je nakon Slobode eliminisao i Omoniju od koje je večeras poražen s 3:2, ali je zbog dva pogotka u gostima prošao u naredni krug.

Golom postignutim u posljednjoj minuti u naredni krug prošao je Maccabi Tel Aviv koji je večeras s 2:1 porazio Almaty iz Kazahstana. Golove su postigli Ben Haim II i Alberman, a svih 90 minuta odigrao je Haris Medunjanin.

U naredni krug pobjedom od 3:1 plasirala se Slavija Prag koja je zbog gola u gostima eliminisala Levadiju. Muris Mešanović večeras nije nastupio, dok je Jasmin Šćuk meč odgeldao s klupe za rezervne igrače.

Plasman u naredni krug izborio je i Grasshoppers bez Harisa Tabakovića. Skakavci su s 2:1 pobijedili Reykjavik, te s ukupnih 5:3 prošli dalje. Na drugoj strani sa klupe je priliku dobio Denis Fazlagić.