Ludnica u Milanu, razočarenje u Napulju: Juventus vodio, gubio, pa pobijedio

Fudbaleri Intera prokockali su pobjedu u posljednjih nekoliko minuta utakmice u derbiju 35. kola Serie A protiv Juventusa.

Utakmica je katastrofalno počela za Inter. Prvo je Douglas Costa u 13. minuti doveo Juventus u vodstvo, a onda je pet minuta kasnije Vecino je isključen nakon što je glavni sudija utakmice pregledao ponovljeni snimak.

Ipak, poslije šest minuta igre u nastavku Mauro Icardi je pogodio za izjednačenje.

Tu nije bio kraj. Iako su bili s deset igrača, fudbaleri Intera su stigli do preokreta u 65. minuti. Loptu je u vlastitu mrežu ugurao Barzagli.

U u 85. Spalletti je iz igre povukao Icardi, a na teren poslao Santona. Samo dvije minute kasnije Cuardado je poravnao rezultat na 2:2, da bi u 89. Higauin pogotkom zaključio pravu fudbalsku “ludnicu” na Giuseppe Meazzi.

Vrijedi napomenuti da je Miralem Pjanićigra do 80. minute,

Naravno najviše su preokretom razočarani navijači Napolija, koji su očekivali pobjedu Intera, koja bi njihov tim približila tituli pravaka.