Liverpool "blitzkriegom" slavio nad bezidejnim Cityjem, Građane samo čudo vodi u polufinale

Četvrtfinalni susret Lige prvaka na Anfieldu između Liverpoola i Manchester Cityja ponudio nam je tri pogotka i to sva tri u mreži gostiju.

Bio je ovo susret dvije ekipe sa totalno suprotnim filozofijama igre. City je držao loptu, ali je bio bezidejan tokom svih 90 minuta susreta i nije uputio nijedan šut u okvir gola gostiju, dok je Liverpool iz tri kontranapada postigao tri pogotka.

City je u uvodnih desetak minuta imao čak 75 posto posjeda lopte, ali bez konkretnog učinka. Zato je Liverpool svoju prvu šansu iz kontre pretvorio u pogodak u 13. minuti.

Salah je pobjegao odbrani gostiju i uposlio Firmina koji šutira, Ederson brani, a lopta se potom sretno odbila do Salaha koji pogađa za vodstvo Redsa.

U 21. minuti na semaforu je stajalo 0:2. Milner je dodao loptu Oxlade-Chamberlainu koji silovitim šutem zakucava loptu u gol Cityja.

Deset minuta kasnije Salah je ubacio s desne strane na vrh peterca, a Mane neometan glavom matira Emersona za 3:0.

U drugom poluvremenu najznačajniji trenutak se desio u 57. minuti kada se Salah povrijedio, te je u igru umjesto njega ušao Wijnaldum.

City je dominirao i u drugom poluvremenu, ali nije stvorio nijednu ozbiljnu situaciju za pogodak. Najbliže tome vidjeli smo u 83. minuti kada je De Bruyne odlično ubacio u sredinu za Davida Silvu, no španski nogometaš se spetljao i Karius je rutinski uhvatio loptu.

Liverpool je već jednom nogom zakoračio u polufinale Lige prvaka.