Lazio prokockao idealnu šansu za LP, gužva u borbi za opstanak

U centru pažnje bila je utakmica Crotonea i Lazija, gdje je rimskom klubu trebala pobjeda da matematički osigura plasman u Ligu prvaka. Domaćem timu je također bio neophodan trijumf jer se grčevito bori za opstanak.

Na kraju je utakmica završena rezultatom 2:2, čime ni jedni ni drugi ne mogu biti pretjerano sretni. Igrao se 17. minut kada je Lulić iz penala doveo Nebeskoplave u vodstvo od 1:0, da bi u 29. Simy zabio za poravnanje i postavio rezultat prvog poluvremena.

Ceccherini je u 61. minuti donio Crotoneu potpuni preokret i u tim trenucima su domaći promašili nekoliko izglednih prilika da povise svoju prednost. Kazna je stigla u 84. minuti kada je Milinković-Savić pogodio za konačnih 2:2 i time najavio spektakl u posljednjem kolu, kada će Lazio sa Interom igrati direktni okršaj za Ligu prvaka.

U ostalim utakmicama, Chievo je kao gost savladao Bolognu sa 2:1, Udinese je također na strani bio bolji od Verone sa 1:0 dok je Torino na svom terenu preokretom slavio nad SPAL-om sa 2:1. Važnu pobjedu upisao je i Cagliari, koji je u gostima savladao Fiorentinu sa 1:0 i tako pobjegao iz opasne zone u kojoj je sada Crotone.

Posljednje kolo Serije A igra se za sedam dana i vodit će se velika bitka, kako za četvrto mjesto tako i za opstanak u ligi.