Kraljevi ispisali historiju: Real Madrid na krilima Ronalda odbranio titulu pobjednika Lige prvaka

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u Cardiffu u finalu Lige prvaka ekipu Juventusa rezultatom 4:1 i tako odbranili titulu prvaka Evrope.

Kraljevski klub je ujedno ušao i u historiju kao prvi tim koji je dvije godine zaredom osvojio elitno evropsko takmičenje u ovom formatu.

Stara dama je u prvom poluvremenu imala više prilika za postizanje gola, a prvu je propustio reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić. Uputio je projektil u lijevu stranu gola, ali je Navas fantastično odbranio.

Do prvog gola čekalo se 20 minuta. Kraljeve je u vodstvo doveo Ronaldo koji je šutirao s ivice šesnaesterca i postigao gol u donji lijevi ugao. Asistent za pogodak je bio Carvajal.

Ipak, samo sedam minuta kasnije ekipa iz Torina je poravnala rezultat. Mandžukić je akrobatski krenuo na loptu te pucao savršeno izvedenim makazicama pa je Navas tu bio nemoćan.

Nije bilo pretjeranih uzbuđenja do kraja poluvremana pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Real je do novog vodstva stigao u 61. minuti. Casemiro je pucao snažno s velike udaljenosti i pogodio jednog od igrača. Buffon je bio nemoćan jer je lopta malo promijenila smjer.

Samo tri minute kasnije ekipa Zinedinea Zidanea je dokrajčila Juventus. Modrić je pokazao odličan pregled igre i poslao loptu koju je sjajno primio Ronaldo i mirno je zakucao u gol iz blizine.

Imao je šansu Juventus da se vrati u igru osam minuta prije kraja, ali je šut Alexa Sandra otišao nekoliko centimetara od lijeve stative.

Konačnih 4:1 postavio je Asensio u 90. minuti pa je slavlje za navijače Reala moglo početi.

Pjanić je igrao do 71. minute kada ga je zbog povrede zamijenio Marchisio.

Vrijedi istaći da je posljednjih 10-ak minuta u dresu pobjedničke ekipe odigrao rekovalescent Balea, koji je tako zaigrao u svom rodnom gradu, dok je Cuadrado u 84. minuti zaradio drugi žuti karton pa je Juventus utakmicu okončao s igrače manje.