Još jedno čudo u Rusiji: Sarajlija sa Švicarskom otkinuo bod moćnom Brazilu

Kako je počelo činilo se da će to biti jednosmjerna ulica. Brazil je od prve minute napao Švicarsku i mnogi su na otvaranju meča pomislili da je samo pitanje s koliko razlike će dobiti uvodni meč na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Međutim, tok utakmice 1. kola Grupe E donio nam je još jedno iznenađenje na Mundijalu. Švicarska je s klupe predvođena Sarajlijom Vladimirom Petkovićem ostala neporažena protiv slavnog Brazila, a meč na Rostov Areni završen je bez pobjednika – 1:1.

Brazil je sjajno otvorio meč i silovito krenuo ka golu Sommera. Nakon što su promašili nekoliko prilika, u 20. minuti došli su u vodstvo, prekrasnim golom koji je postigao Coutinho. Zvijezda Barcelone naciljala je iskosa sa lijeve strane i Sommera ostavila bez ikakve šanse.

A onda, nakon postignutog gola, sve se promijenilo. Brazilci su sredinu terena prepustili protivniku, a Švicarska je čekala svoju priliku. Čekala i dočekala u 50. minuti.

Prekid je izveo Shaqiri, Zuber se u petercu poslužio rukama i odgurnuo Mirandu, te glavom loptu zakucao u mrežu. Tražili su Brazilci prekršaj, ali meksički sudija Ramos pokazao je na centar.

Neymar i društvo su nakon primljenog gola dodali gas, kružili su oko švicarskog gola, ali nije uspjeli pospremiti loptu u mrežu Sommera. Švicarci su osvojili veliki bod, koji će im mnogo značiti u nastavku takmičenja.

A Petković je potvrdio da su bh. stručnjaci hit. Nakon što je Livnjak Zlatko Dalić sa Hrvatskom savladao Nigeriju (2:0), a Mladen Krstajić iz Zenice odveo Srbiju do trijumfa nad Kostarikom (1:0), i Petkovićev remi je ravan pobjedi.

Izvor: Faktor