Japanci preboljeli Vahu: Plavi samuraji nadigrali Kolumbiju

Fudbalska reprezentacija Japana u prvom kolu grupe H na Svjetskom prvenstvu porazila je Kolumbiju s 2:1, i tako konačno “preboljela” Vahida Halilhodžića, nakon čijeg otkaza i nije pružala obećavajuće partije u pripremnom periodu za nastup na Mundijalu u Rusiji.

Selekcija s Dalekog istoka povela je već u 6. minuti utakmice. Shinji Kagawa je bio siguran izvođač najstrožije kazne koju je skrivio Carlos Sanchez, a zbog igranja rukom slovenski arbitar Damir Skomina mu je pokazao put u svlačionicu u 3. minuti meča.

Uprkos činjenici da su imali igrača manje, Kolumbija je uspjela izjednačiti preko Juana Quintera. Fudbaler River Platea pogodio je šest minuta prije kraja prvog poluvremena.

Iako nisu bili pretjerano uvjerljivi u prijateljskim utakmicama tokom priprema za nastup na Mundijalu, Japanci su u nastavku uspjeli doći do izuzetno važne pobjede.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Yuya Osako u 73. minuti susreta poslije asistencije Keisukea Honde.