James nosio Cleveland do pobjede u Indianapolisu, San Antonio savladao Golden State

Ekipa San Antonija savladala je aktuelnog prvaka NBA lige Golden State u četvrtom meču play-offa, čime su smanjili prednost Warriorsa na 3:1, dok je Cleveland pobjedom u Indianapolisu protiv Indiane stigao do poravnanja od 2:2.

Spursi su bolje otvorili meč i već u prvoj četvrtini stižu do dvocifrene prednosti (26:16), a rezultat nakon prvih 12 minuta bio je 30:22 za San Antonio.

Do isteka prvog poluvremena domaća ekipa dodatno je povećala svoju prednost (56:42), a do kraja meča aktuelni prvak tek nekoliko puta je pokušao ugroziti vodstvo, a kasnije će se ispostaviti i pobjedu San Antonija, ali u toj namjeri nisu uspjeli.

Do prve pobjede u ovogodišnjem izdanju play-offa San Antonio je vodio Aldrige sa 22 ubačena poena, dok je Durant u redovima Golden Statea ubacio 34.

Milwaukee je u sjajnom meču u BMO Harris Bradley Centru savladao Boston rezultatom 104:102 čime su poravnali ukupan rezultat na 2:2, baš kao i Washington koji je rezultatom 106:98 savladao Toronto, kao i Cleveland protiv Indiane.

Cavaliersi su nošeni LeBronom Jamesom slavili rezultatom 104:100 u Bankers Life Fieldhouse dvorani u Indianapolisu, a trenutno najbolji košarkaš svijeta postigao je 32 poena uz 13 skokova i sedam asistencija.