Iran srušio snove Zlatnim ljiljanima o četvrtoj tituli svjetskih prvaka

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci nije uspjela odbraniti titulu prvaka svijeta osvojenu prije četiri godine u Poljskoj. U finalu Svjetskog prvenstva, koje se proteklih dana igralo u Holandiji, izabranici selektora Mirze Hrustemovića poraženi su s maksimalnih 3:0 od Irana.

I ovoga puta 247 centimetara Iranac Morteza Mehrzad, bio je nerješiva enigma za naš nacionalni tim. I dok je Mehrzad boravio u drugoj liniji naš tim je uspjevao parirati njegovim zemljacima, ali je on definitivno donosio prevagu u korist protivnika čim bi ušao u teren.

U prva dva seta, a pogotovo u drugom, Iran je bio bolji tim i zasluženo je stigao do dva seta prednosti.

Do sredine trećeg seta, koji se ispostavio kao posljednji, naša selekcija odlično je parirala Iranu. Ipak, od našeg vodstva 13:12 Iranci su napravili seriju i poveli sa 18:14, što se ispostavilo kao ključno za trijumf u trećem setu za konačnih 3:0.

Iranci su se tako okitili sedmom titulom svjetskih prvaka, dok su se Zlatni ljiljani morali zadovoljiti drugim svjetskim srebrom.