Ibrahimović zavodi red u novom klubu: Pobrinut ću se da igrači budu gladni

Švedski nogometaš bosansko-hercegovačkih korijena Zlatan Ibrahimović polako preuzima glavnu riječ u LA Galaxyju, američkom klubu u koji je stigao prije desetak dana.

Prije desetak dana odigrao je prve minute za svoj novi klub, LA Galaxy te je postigao dva pogotka u preokretu za pobjedu 4:3 protiv gradskog suparnika FC Los Angelesa.

Očito je trener Schmid mislio da Ibrahimović još neko vrijeme može biti džoker, pa ga je i protiv Sporting Kansas Cityja ostavio na klupi.

Međutim, kada je na semaforu pisalo 0:2, više nije mogao ignorisati švedskog velemajstora te ga je samo minutu nakon drugog primljenog gola poslao na teren.

Ipak, rezultat se nije mijenjao, te je LA Galaxy upisao poraz, a sve to jako je razljutilo Ibru.

“Ako suigrači nisu gladni, onda ću se ja pobrinuti da to budu. Moramo napredovati iz dana u dan, biti pametni, ali i spremni. Iskreno, osjećam se jako dobro i sljedeću utakmicu ću vjerovatno igrati od prve minute, pa ćemo vidjeti. Sve je do trenera i onoga što on misli i želi”, rekao je Ibrahimović nakon utakmice.

Hoće li ovaj njegov govor biti dovoljno motivirajući, vidjet ćemo sljedeće subote kada LA Galaxy gostuje kod Chicago Firea.