Hodžić s četiri gola na Maksimiru potopio Akrapovićev Split

Zagrebački Dinamo zabilježio je visoku pobjedu nad Splitom u prvoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske, a u pobjedi Modrih od 6:0 bh. reprezentativac Armin Hodžić postigao je četiri gola.

Aktuelni prvak Hrvatske poveo je golom Ante Ćorića u 26. minuti, a 11 minuta kasnije nekadašnji napadač Željezničar postigao je svoj prvi gol na ovom meču i udvostručio vodstvo kluba s Maksimira.

Šest minuta igre u drugom poluvremena bilo je dovoljno Hodžiću da postigne svoj drugi, a Dinamov treći gol na susretu. U 66. minuti Hodžić je kompletirao ha-trick nakon što je glavom matirao Kukića.

Na 5:0 povisio je Ante Ćorić svojim drugim pogotkom danas, a konačnih 6:0 postavio je Hodžić svojim četvrtim golom u današnjem susretu, a ukupno sedmim u ovoj sezoni.

Zanimljivo da je 22-godišnji napadač svih sedam golova postigao u nastavku sezone, a jučer je ugovor s Dinamom produžio do 2022. godine.

Vrijedi kazati da su u redovima ekipe koju vodi nekadašnji reprezentativac BiH Bruno Akrapović od prve minute zaigrali Amer Dupovac i Alem Merajić, a čini se kako će revanš-susret biti puka formalnost.