Hat-trick Immobilea u Lazijevom demoliranju Milana, Lulić upisao asistenciju

Nogometaši Lazija pobijedili su u Rimu u okviru 3. kola Serije A ekipu Milana rezultatom 4:1.
Domaći su maksimalno iskoristili što su napokon igrali protiv ekipe koja teži nadigravanju, a Rossoneri su se obrukali u najzahtjevnijoj utakmici uvodnog dijela sezone.

Lazio je u vodstvo doveo Immobile u 38. minuti golom s penala, a samo četiri minute kasnije danas sjajni italijanski napadač je udvostručio prednost nakon asistencije reprezentativca Bosne i Hercegovine Senada Lulića. Na odmor se otišlo s rezultatom 2:0.

Već u trećoj minuti nastavka nezaustavljivi Immobile je iskoristio dodavanje Parola za novi gol, a u sljedećem napadu asistirao je Albertu za četvrti gol Lazija na današnjem meču.

Konačnih 4:1 postavio je Montolivo u 56. minuti nakon dodavanja Calhanoglua, a domaći su utakmicu okončali s igračem manje nakon isključenja Parola u 93. minuti.

Lulić je u pobjedi svog tima kao kapiten igrao do 65. minute, a prethodno je zaradio i žuti karton.

Lazio je s novom pobjedom stigao na treće mjesto Serije A, dok je Milan pao na šestu poziciju.