Grčka porazom od Bjelorusije najavila meč sa Zmajevima

Nogometna reprezentacija Grčke igrala je večeras u Atini prijateljsku utakmicu protiv odabrane selekcije Bjelorusije. Krajnji rezultat bio je 0:1.

Kao što je poznato, u nedjelju naš državni tim igra kvalifikacionu utakmicu za odlazak na Mundijal. Dakako, ovaj dvoboj Grcima je poslužio kao generalna proba pred izuzetno važan okršaj sa Zmajevima.

Izabranici Michaela Skibbea težili su da pobijede i da sa optimizmom dočekaju bh. selekciju. Ipak, kombinovani sastav nije se proslavio u prvih 45 minuta. Gosti su poveli golom Sergeya Politevicha u 14. minuti. Nakon primljenog pogotka Grci su pokušavali da izjednače, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Bjelorusije.

Selektor Grčke je odmah na poluvremenu izvršio tri izmjene i domaći su krenuli snažno. No, rezultat se nije mijenjao.

Skibbe je kasnije pokušavao novim izmjenama doći do poravnanja. Ipak, posljednji bedem bjeloruske reprezentacije izdržao je sve nalete. I kada bi prošli golman Chernik bi intervenisao. Ostalo je 0:1.

Ovo je bio šesti prijateljski meč Grčke u ovoj godini. U prethodnih pet upisali su četiri pobjede. Savladali su Crnu Goru 2:1, Australiju dva puta 1:0 i 2:1, Holandiju 2:1, dok su poraženi od Islanda na domaćem terenu 3:2. Izabranici Mehmeda Baždarevića igraju u nedjelju u glavnom grčkom gradu četvrtu utakmicu kvalifikacija. Hoće li ovaj neočekivani poraz ostaviti traga kod Grčke, ostaje da vidimo.