Francuska na krilima Mbappea u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, Messi i Argentina idu kući

Reprezentacija Francuske se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji nakon što je danas pobijedila selekciju Argentine u Kazanju rezultatom 4:3.

Prva velika prilika na utakmici viđena je već u devetoj minuti kada je Griezmann pucao iz slobodnjaka i pogodio prečku.

Samo dvije minute kasnije Rojo je srušio Mbappea, što je vidio sudija Faghani i dosudio penal za Francusku. Griezmann je izveo penal po sredini gola za 1:0.

Igra se potom primirila, a novo uzbuđenje viđeno je tek četiri minute prije odlaska na odmor, kada je Di Maria majstorski pogodio iz daljine za izjednačenje i rezultat 1:1 na poluvremenu.

Već u trećoj minuti nastavka šok za Francuze. Messi je pucao, a loptu skrenuo Mercado za preokret u Kazanju.

Ipak, radost Argentinaca je trajala svega devet minuta jer je Francuska izjednačila sjajnim golom Pavarda.

Sedam minuta kasnije u novoj dobroj šansi se nalazi Matuidi, ali mu je šut bio izblokiran. Međutim, Mbappe je bio prvi na odbijenoj lopti i zakucao je u mrežu za novi preokret i vodstvo Francuza.

Argentinci su se potom potpuno raspali, što je sjajni Mbappe još jednom iskoristio i nakon asistencije Girouda uvećao prednost.

Giroud se tri minute kasnije i sam mogao upisati u listu strijelaca, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative, a konačnih 4:3 postavio je Aguero u 93. minuti.