Egipat bez Salaha nemoćan protiv Belgije u prijateljskom meču

Nogometna reprezentacija Belgije savladala je Egipat u prijateljskom meču u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo, a konačni rezultat na kraju je glasio 3:0.

Belgijanci su puno bolje otvorili meč, pa su već na samom početku imali nekoliko izrazitih prilika, ali Mertens i Lukaku nisu realizovali dobre prilike.

Ipak, u 27. minuti Belgija je stigla do vodstva. Hazard je nakon soloprodora šutirao, 45-godišnji golman Egipta Essam El Hadary brani njegov udarac, ali na pravom mjestu bio je Lukaku koji šalje loptu u mrežu za 1:0.

Četiri minute nakon toga Hazard je promašio novu priliku, ali u 38. minuti nije propustio povratnu loptu Carrasca s lijeve strane i silovitim udarcem pogađa za 2:0.

U drugom poluvremenu zbog velikog broja izmjena znatno je pao tempo igre, a konačnih 3:0 postavio je rezervista Batshuayi u 92. minuti susreta.

Za reprezentaciju Egipta u ovom meču nije igrala prva zvijezda Mohamed Salah, a on bi se trebao oporaviti najkasnije do druge utakmice Svjetskog prvenstva.