Edin Džeko drugim golom u 95. minuti donio veliku pobjedu Romi protiv Frosinonea

Roma je u ovaj meč ušla s imperativom pobjede s obzirom na to da je Milan, direktni rival u borbi za mjesto koje vodi u Ligi prvaka, u petak pobijedio Empoli sa 3:0.

Ipak, svi planovi Eusebija Di Francesca i njegovih igrača već u petoj minuti pali su u vodu nakon što je Camillo Ciano iskoristio pogrešno dodavanje N'Zonzija, oduzeo je jednu loptu i silovitim udarcem s nekih 20 metara matira Olsena koji je, čini se, mogao i bolje reagovati u ovoj situaciji.

Nakon toga igrači Rome u više navrata su pokazivali znake nervoze, prije svega Edin Džeko, ali treba reći da je ljutnja Dijamanta u ovom slučaju bila u potpunosti opravdana jer je sudija Manganiello u večerašnjem meču donio niz pogrešnih odluka koje su direktno oštetile Romu.

Prvu priliku za Romu imao je El Shaarawy u 14. minuti, no golman domaćih brani njegov pokušaj, ali u 30. minuti golman Frosinonea nije imao nikakvu šansu nakon što je Džeko iskoristio uspavanost protivničke odbrane, stigao je do jedne lopte u kaznenom prostoru i preciznim udarcem uz samu stativu donosi poravnanje Romi.

Već u sljedećem napadu, Džeko je dobro povukao jednu loptu, odigrao je za El Shaarawyja čiji udarac je trebao otići pored gola, ali je Pellegrini sjajno reagovao, uletio je i poslao loptu u mrežu za potpuni preokret Rome. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nije bilo previše prilika, a kada se činilo da će Roma mirno privesti meč kraju, Pinamonti je realizovao sjajnu kontru domaće ekipe i poravnao je na 2:2.

Izgledalo je kao da će Roma opet ostati bez važnih bodova u borbi za Ligu prvaka, ali onda u 95. minuti De Rossi šalje savršenu loptu za El Shaarawyja, ovaj je vraća u sredin, a na pravom mjestu bio je Edin Džeko koji sedmim pogotkom u Seriji A donosi izuzetno važna tri boda za svoju ekipu.

Nakon 25 odigranih utakmica, Roma se nalazi na petom mjestu Serije A sa 44 osvojena boda, jedan manje od Milana koji je na četvrtom mjestu i dva manje od Intera koji je na trećem mjestu ali ima i utakmicu manje.