Džeko zabio Barci i vratio Romi kakvu takvu nadu u revanšu

Edin Džeko pogodio je mrežu Barcelone u 80. minutu prvog polufinalnog dvoboja Lige prvaka između rimskog i katalonskog kluba.

Gol Džeke, nakon asistencije Perottija, došao je u trenutku kada je Barca vodila 3:0 i nema sumnje da je Vučici vratio kakvu takvu nadu da u revanšu ipak možda napravi čudo i eliminiše Katalonce.

Prije Džekinog gola mreža Rome tresla se tri puta, De Rossi (38.) i Manolas (55.) zabili su autogolove, dok je Pique nakon asistencije Suareza pogodio u 59. minutu.

No, situacija je za Vučicu, kada je revanš u pitanju, ponovo postala veoma teška u 87. minutu kada je Suarez pogodio za 4:1. Bio je to konačan rezultat utakmice.

S dva autogola u duelu protiv Rome, Barca je došla do brojke od pet golova u ovoj sezoni koje su u njenu korist zabili igrači protivničkih ekipa. Zanimljivo, samo je Leo Messi zabio više golova (6) od protivničkih igrača za Barcu ove sezone.