Davis Cup: Bašić poražen od Ilhana, Turska izjednačila protiv BiH

U drugom meču 2. kola Druge grupe Euroafričke grupe bh. teniser Mirza Bašić je poražen od turskog tenisera Marsela Ilhana rezultatom 2:3 u setovima, tako da je Turska izjednačila na 1:1 protiv BiH.

Bašić je dobro igrao u prvom setu te je imao vodstvo 4:1, ali je poslije petog gema doživio pad u igri, tačnije, Ilhan se uspio i prvi set odvesti u tie-break. Velika bitka se vodila i u tie-breaku, a uspješniji je bio turski teniser te poveo 1:0 u setovima nakon 57 minuta igre.

Drugi set je bio također veoma izjednačen, ali je pripao našem Bašiću rezultatom 7:5 u gemovima. U drugom setu ovog meča igralo se 48 minuta.

Bašić je treći set odigrao na visokom nivou te je ga je za 28 minuta riješio u svoju korist rezultatom 6:2 u gemovima.

Međutim, gotovo istom mjerom uzvraća Ilhan i za 29 minuta dobija četvrti set za izjednačenje 2:2 i produženje ovog meča.

Ilhan je dobio peti set 7:5 i tako odnio pobjedu u ovom meču, kojom je Turska izjednačila rezultat protiv BiH na 1:1.