Čudo u Rimu: Džeko i Roma osramotili Barcelonu i izborili polufinale Lige prvaka

Nogometaši Rome su uspjeli stići zaostatak od 1:4 i trijumfom na Olimpicu protiv Barcelone rezultatom 3:0 proći u polufinale Lige prvaka zahvaljujući pogotku kojeg su postigli u gostima.

Roma je odlično otvorila utakmicu. U 6. minuti De Rossi je poslao sjajnu dugu loptu, Džeko je uštopao majstorski između Umtitija i Albe i rutinski matirao Ter Stegena za 1:0.

Rimljani su nastavili s napadima, a do kraja poluvremena imali su dvije dobre prilike, obje nakon udaraca glavom. Najprije je u 29. minuti Schick šutirao preko gola, a potom je u 37. minuti Džekin udarac sjajno odbranio Ter Stegen.

Roma je udvostručila prednost u 58. minuti. Džeko je sjajno pobjegao Piqueu koji ga ruši, a arbitar Turpin pokazuje na bijelu tačku. De Rossi je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio iako je njemački golman pročitao njegovu namjeru.

De Rossi je do svog drugog pogotka mogao stići u 69. minuti, no nije bio precizan nakon udarca glavom. Deset minuta kasnije pokušao je i El Shaarawy, ali je njegov udarac odbranio Ter Stegen.

Roma je do pobjede i prolaska dalje stigla u 82. minuti susreta. Korner je izveo Under, odbrana gostiju je zaboravila na Manolasa koji glavom pogađa za 3:0.

Bezidejna Barcelona je u posljednjih desetak minuta pokušavala stići do pogotka koji bi je odveo među četiri najbolje ekipe na Starom kontinentu, ali nije u tome uspjela.